Robocob (2015)
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7+ IMDB Puanı 292 Görüntülenme

Robocob (2015)

RoboCop 2015 Amerikalı cyberpunk [3] aksiyon filmi yönettiği Paul Verhoeven tarafından yazılan Edward Neumeier ve Michael Miner. Filmin başrollerini Peter Weller , Nancy Allen , Dan O'Herlihy , Kurtwood Smith , Miguel Ferrer ve Ronny Cox . Set bir suç basmış Detroit yakın gelecekte, Michigan RoboCop polis memuru Alex Murphy (Weller) merkezleri vahşice suçluların bir çete tarafından öldürülen ve daha sonra tarafından canlanır megacorporation Omni Tüketici Ürünleri (OCP) insanüstü olarak cyborg "olarak bilinen yasa enforcer Robocop ".

Temelini oluşturan Temalar Robocop türkçe medya etkisini içerir soylulaştırma , yolsuzluk, otoriter , hırs, özelleştirme , kapitalizmi, kimlik, Anti Ütopyayı ve insan doğasını. Bu olumlu eleştiriler aldı ve bir yumurtlama, 1987 en iyi filmlerinden biri olarak gösterildi franchising mal, iki devam filmi dahil bir televizyon dizisi , bir remake , iki animasyon televizyon dizisi, bir televizyon mini dizisi , video oyunları ve sayı bir çizgi roman uyarlamaları / geçitler . Film 13.000.000 $ nispeten mütevazı için üretildi
RoboCop tarafından yazılmıştır Edward Neumeier ve Michael Miner. Neumeier o ilk fikrim var olduğunu belirtti Robocop onun için bir poster geçmiş bir arkadaşı ile yürüdü Blade Runner . O filmin ne hakkında olduğunu arkadaşını sordu ve onun arkadaşı "Bu robotlar avcılık hakkında bir polis" diye yanıtladı. Onun için, bu bir robot polis hakkında fikir yol açtı. Iki adım çalışırken ise İddiaya göre, senaryosunu Hollywood'un yöneticilerine, yanlışlıkla birkaç saat yüksek rütbeli film yönetici ile bir uçak terminalinde mahsur kaldı. Burada, onlar proje hakkında onunla konuşmak mümkün ve böylece sonunda doğuran olayların dizi başladı Robocop filmi.

1981 yılında Neumeier bir cyborg değildi ama hikayenin gelişiminde onun bilgisayar aklı insana daha benzer hale robot polis memurunun hakkında ilk tedavi yazdı. arsa, dünya şirketler tarafından yönetiliyor ve bu dünya "Blade Runner" gösterilen dünyaya görsel olarak benzer olacağı varsayılmıştır, oldukça uzak gelecekte gerçekleşir. Tedavi nedeniyle hikayesi ve ayarları eksiklik birçok stüdyoları tarafından reddedildi. 1984 yılında Neumeier benzer bir fikri üzerinde çalıştı müzik video yönetmeni Michael Miner, bir araya geldi; script onun taslak "Süper Polis", ağır yaralı olan bir polis, o bir sibernetik polis memuru oluşturmak için deney için bir donör haline geldiği sonucunda hakkında bir hikaye çağrıldı. İki başarılı fikirlerini birleştirmek olduğunu hissettim.

RoboCop Hollandalı yönetmen için ilk büyük Hollywood üretim işaretli Paul Verhoeven . O çalışma olmasına rağmen Hollanda'da on yıldan fazla ve (örneğin, büyük beğeni topladı birkaç film yönetti Orange Soldier 1977 yılında), Verhoeven Hollywood geniş fırsatlar aramaya uzağa 1984 yılında taşındı. Iken RoboCop sık sık onun İngilizce dil başlangıcı olarak alacak olan, daha önce yapılmış aslında vardı Flesh & Blood oynadığı, Rutger Hauer ve Jennifer Jason Leigh 1985 döneminde,.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?